Calasetta – Sardynia


W terminie 11 października do 25 października 2024r –  lecimy na Sardynię.

🌈14 dni zanurzenia w sobie.
Wszystkie aktywności są dobrowolne, nie ma żadnego obowiązku uczestniczenia w czymkolwiek, jest za to radość wolności i mnogości wyborów.
Jedyna pewna pozycja i prośba o obecność, to wieczorny wspólny krąg.
Wprowadzę Cię do Vipassana, buddyjskiej medytacji uważności.


Na czym polega medytacja Vipassana?

Vipassana jest sposobem autotransformacji poprzez samoobserwację. Skupia się na głębokim związku umysłu i ciała, którego można doświadczyć bezpośrednio dzięki zdyscyplinowanej obserwacji doznań fizycznych. Doznania te są podstawą życia ciała, ale są nieustannie połączone z życiem umysłu i stale na umysł wpływają.
Wybrałam dom, który odcięty jest od cywilizacji, jest otoczony dzikim lasem z własnym dostępem do morza sródziemnego. Taka lokalizacja wesprze nas w transformacji i radości codziennego delektowania się wewnętrznymi odkryciami.


Nasz planowany rytm na te 14 dni to:

– 3 dni zanurzenia w Vipassana i naturze oraz 1 dzień zwiedzania
Dni zanurzenia to:
7:00 – 8:00 pranayama
8:30 – sniadanie
9:00- 10:30 – vipassana
10:30- 19:00 czas wolny na kontemplację przyrody, morza, owoców , towarzystwa drugiego człowieka
19:00 kolacja
20:30- 21:30 vipassana


Będzie wycieczka do Villagio Tiscali i doliny Lanaitho


Jedno z najbardziej fascynujących miejsc związanych z prehistorią wyspy- osada sprzed kilku tysięcy lat ukryta w potężnym kraterze na szczycie góry Monte Tiscali na wysokości 515 m.n.p.m. To magiczne miejsce znajduje się w dolinie Valle di Lanaitho w masywie górskim Supramonte a wybranie się tam górskim szlakiem pieszo lub jeepem to wielka przygoda.


Wycieczka na  Costa Verde, Dune di Piscinas, Pan di Zucchero


Idealne miejsce dla szukających dzikich krajobrazów i rejonów wciąż niezagospodarowanych turystycznie. Południowa część zachodniego wybrzeża wyspy jest pokryta wysokimi klifami, na plaży Is Piscinas znajdziecie najwyższe wydmy w Europie, jadąc panoramiczna drogą w rejonie Nebida ujrzycie gigantyczna „kostkę cukru” – Pan di Zuccherą ciśniętą w morze siłami natury, w głębi lądu ciekawe postindustrialne smaczki i stare kopalnie. Plaże puste nawet w szczycie sezonu, mnóstwo nieujarzmionej przyrody – to zdecydowanie jeden z najmniej zadeptanych rejonów Europy. Wycieczka na Costa Verde z polskim przewodnikiem to świetny pomysł na całodniową, pełną dzikich krajobrazów wyprawę.


Wycieczka na  Plaże w Chia i latarnia na klifie Capo Spartivento

– butikowy hotel
Niezaprzeczalnie najpiękniejsze plaże na południu Sardynii znajdują się w rejonie Chia na południowym zachodzie, relaks i snorkeling, windsurfing i kitesurfing na plażach Cala Cipolla czy Su Giudeu to spotkanie z pięknem sardyńskiego wybrzeża w całej okazałości – drobny jasny piasek, krystaliczne morze i otoczenie pokryte śródziemnomorską makkią, zabytkowe hiszpańskie wieże strzegące brzegów wyspy od kilkuset lat. Całości przeżyć dopełni wizyta na widokowym cyplu capo Spartiventio, mieści się tu bardzo klimatyczny butikowy hotelik luxury guest house stworzony w starej latarni..


Dotrzemy do Morskiego Parku Narodowego Archipelagu Wysp La Maddalena


Raj na ziemi, najpiękniejszy na Morzu Śródziemnym archipelag. Ta bajkowa, przynależąca do Sardynii, część morza została pokryta przez naturę mnóstwem większych i mniejszych wysepek. Największe z nich to Isola La Maddalena, Caprera, Spargi, Budelli i Santa Maria. Całodniowy rejs po tym rajskim zakątku, najlepiej katamaranem zapewni Wam najpiękniejsze wspomnienia z sardyńskich wakacji. Dla wtajemniczonych możliwość „ucieczki na bezludna wyspę” – czyli spędzenia całego dnia na jednej z mniejszych, dzikich wysepek.

🍀🍀🍀
Najważniejsze jednak będzie nasze wspólne, przyjacielskie, wesołe, bycie razem w tej przygodzie.
Dom jest do naszej wyłącznej dyspozycji, przy samej plaży z ogrodem🤩🤩🤩🤩
pokoje dwuosobowe.
Kolejne cuda się wydarzą , cuda świadomości w RADOŚCI.
W cenie:
dom
wspólne auto wynajęte na wycieczki wraz z paliwem i ubezpieczeniem, wszystkie aktywności:
– wprowadzenie do Vipassana
– piątkowe SATSANG z ceremonią cacao
– wieczorne kręgi
transfery lotniskowe
1450 EUR

Poza ceną:
bilet lotniczy ( około 500- 800 zł)
składka na jedzenie
bilety do zwiedzanych miejsc
Zapisy: parvati@szkolacudow.pl
+48731064177
Przemysława ❣️